PRZETARG NA DOSTAWĘ
ENERGII ELEKTRYCZNEJ I GAZU

ENERGIA I GAZ
DLA GMIN, MIAST I PLACÓWEK PUBLICZNYCH

Zarządzasz jednostkami administracji publicznej, wojskowej czy wszelkimi, państwowymi jednostkami organizacyjnymi? Dowiedz się więcej o ofercie sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego od Po Prostu Energia S.A. w likwidacji.  w likwidacji, spółki energetycznej należącej do szwajcarskiej Grupy ALPIQ.

Dlaczego warto zaprosić Po Prostu Energia S.A. w likwidacji. do postępowania przetargowego?

Transparentność

Nie ukrywamy żadnych kosztów. Nasze umowy i rachunki są proste i czytelne.

Cena

Korzystne ceny gazu i prądu gwarantują najlepsze oszczędności.

Doświadczenie

Jesteśmy częścią grupy Alpiq – jednego na największych graczy na rynku obrotu energią w Europie Środkowo - Wschodniej.

Profesjonalizm

Nasi doradcy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej.

PODSTAWY PRAWNE:

Czym jest obowiązek przetargowy i kogo dotyczy?

Wszystkie jednostki administracyjne, które zostały określone w art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych zobowiązane są do przeprowadzania przetargów w formie postępowań na wszelkie dostawy, usługi a także roboty budowlane, gdy wartość zamówienia nie przekracza równowartości 30 tys. Euro. Dlatego zapewnienie dostawy energii elektrycznej dla jednostek administracji publicznej musi odbyć się w drodze przetargu na prąd lub przetargu na gaz.

Zgodnie z powyższa ustawą zamawiający sektorowi zobowiązani są do zorganizowania postępowań przetargowych w powyższym zakresie, jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wykonawczych, Aktualnie kwota dla dostaw wynosi 428 000 EURO.

W postępowaniu przetargowym na prąd lub gaz organizowanym przez zamawiającego, czyli jednostki sektora publicznego, mogą uczestniczyć wszyscy niezależni sprzedawcy energetyczni, którzy posiadają koncesję i spełniają warunki określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Wybór najkorzystniejszego Sprzedawcy podczas przetargu na energię elektryczną lub przetargu na gaz  ziemny pozwala na zoptymalizowanie kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej oraz realne oszczędności dla jednostek sektora publicznego.

Prawo energetyczne: link

Prawo zamówień publicznych: link

Rozporządzenie z dnia 16.12.2.19 Ministerstwa Rozwoju: link

Zmiany w prawie w 2021 r.

1 stycznia 2021 wejdzie w życie nowa ustawa - Prawo zamówień publicznych z 11.09.2019 r. Ważne zmiany to m.in.: uproszczona procedura składania ofert, w tym postępowania prowadzone w formie cyfrowej oraz powołanie Komitetu ds. Kontroli w Zamówieniach Publicznych, czyli forum współpracy i wymiany informacji pomiędzy organami. Więcej informacji o nowelizacji zamówień publicznych dostępnych jest na naszym blogu.

Z DOBRĄ ENERGIĄ:

Przetarg na prąd i gaz. Jak go zorganizować i na co zwracać uwagę? E-book od Po Prostu Energia S.A. w likwidacji w likwidacji, który powstaje we współpracy z Kancelarią Prawną Piszcz i Wspólnicy, to poradnik wskazujący na najważniejsze problemy i praktyczne rozwiązania oraz merytoryczne komentarze dotyczące zmian w postępowaniu przetargowym po wejściu nowej ustawy Prawo Zamówień Publicznych od 1.01.2021 r.

Wsparcie merytoryczne naszego Partnera, daje gwarancję, że nie zostaną pominięte najważniejsze kwestie związane z postępowaniem przetargowym względem obecnie obowiązujących przepisów oraz szykujących się zmian. Informacje jak znajdą się w e-book to szereg tematów związanych z  podstawą prawną przy organizacji przetargów oraz to, w jaki sposób powinien zostać przeprowadzony prawidłowo przetarg na prąd lub gaz w instytucjach publicznych lub jednostkach samorządowych. Poruszymy również istotną kwestię zmian w Prawie Zamówień Publicznych z ukierunkowaniem na umowy sprzedaży energii elektrycznej i gazu. Ponadto znajdą się tutaj także praktyczne wzory dokumentów przetargowych oraz omówiony  zostanie istotny aspekt RODO. Premiera pełnej wersji E-BOOK już 26 listopada , wcześniej zapraszamy na nasz blog gdzie znajdują się zapowiedzi najważniejszych tematów.

Co warto wiedzieć o Po Prostu Energia?

Bezpieczeństwo, stabilność, profesjonalizm - Po Prostu Energia S.A. w likwidacji. w likwidacji w strukturach międzynarodowej Grupy Alpiq

 

Przynależność do szwajcarskiej grupy kapitałowej z ponad 100-letnią tradycją gwarantuje bezpieczną, stabilną i profesjonalną współpracę. Alpiq to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych w Europie graczy sektora energetycznego. W samej Szwajcarii, Alpiq jako jeden z największych producentów energii wytwarza rocznie 4200 GWh z elektrowni wodnych.

Doradztwo na najwyższym poziomie i fachowa pomoc w przygotowaniu zapytań przetargowych

 

Staramy się zapewnić Klientom optymalne warunki sprzedaży prądu i gazu, oferując nie tylko atrakcyjne i stałe stawki za energię, ale także służąc pomocą i poradą we wszelkich tematach związanych ze zmianą sprzedawcy. Nasz zespół Doradców ds. przetargów to grupa osób z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej.

Dowiedz się więcej! Nasz blog to zbiór energetycznych informacji obejmujących także zamówienia publiczne.