Wsparcie naszego Doradcy

Masz pytania dotyczące oferty na energię elektryczną lub gaz? Zostaw nam swoje dane kontaktowe. Oddzwonimy!

Podaj imię i nazwisko

Niepoprawny numer telefonu.

Niepoprawny adres e-mail

Musisz wyrazić zgodę

PRZETARG NA DOSTAWĘ
ENERGII ELEKTRYCZNEJ I GAZU

ENERGIA I GAZ
DLA GMIN, MIAST I PLACÓWEK PUBLICZNYCH

Zarządzasz jednostkami administracji publicznej, wojskowej czy wszelkimi, państwowymi jednostkami organizacyjnymi? Dowiedz się więcej o ofercie sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego od Po Prostu Energia, spółki energetycznej należącej do szwajcarskiej Grupy ALPIQ.

Dlaczego warto zaprosić Po Prostu Energia S.A. do postępowania przetargowego?

Transparentność

Nie ukrywamy żadnych kosztów. Nasze umowy i rachunki są proste i czytelne.

Cena

Korzystne ceny gazu i prądu gwarantują najlepsze oszczędności.

Doświadczenie

Jesteśmy częścią grupy Alpiq – jednego na największych graczy na rynku obrotu energią w Europie Środkowo - Wschodniej.

Profesjonalizm

Nasi doradcy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej.

PODSTAWY PRAWNE:

Czym jest obowiązek przetargowy i kogo dotyczy?

Wszystkie jednostki administracyjne, które zostały określone w art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych zobowiązane są do przeprowadzania przetargów w formie postępowań na wszelkie dostawy, usługi a także roboty budowlane, gdy wartość zamówienia nie przekracza równowartości 30 tys. Euro. Dlatego zapewnienie dostawy energii elektrycznej dla jednostek administracji publicznej musi odbyć się w drodze przetargu na prąd lub przetargu na gaz.

Zgodnie z powyższa ustawą zamawiający sektorowi zobowiązani są do zorganizowania postępowań przetargowych w powyższym zakresie, jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wykonawczych, Aktualnie kwota dla dostaw wynosi 428 000 EURO.

W postępowaniu przetargowym na prąd lub gaz organizowanym przez zamawiającego, czyli jednostki sektora publicznego, mogą uczestniczyć wszyscy niezależni sprzedawcy energetyczni, którzy posiadają koncesję i spełniają warunki określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Wybór najkorzystniejszego Sprzedawcy podczas przetargu na energię elektryczną lub przetargu na gaz  ziemny pozwala na zoptymalizowanie kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej oraz realne oszczędności dla jednostek sektora publicznego.

Prawo energetyczne: link

Prawo zamówień publicznych: link

Rozporządzenie z dnia 16.12.2.19 Ministerstwa Rozwoju: link

Zmiany w prawie w 2021 r.

1 stycznia 2021 wejdzie w życie nowa ustawa - Prawo zamówień publicznych z 11.09.2019 r. Ważne zmiany to m.in.: uproszczona procedura składania ofert, w tym postępowania prowadzone w formie cyfrowej oraz powołanie Komitetu ds. Kontroli w Zamówieniach Publicznych, czyli forum współpracy i wymiany informacji pomiędzy organami. Więcej informacji o nowelizacji zamówień publicznych dostępnych jest na naszym blogu.

Z DOBRĄ ENERGIĄ:

Dołącz do jednostek sektora publicznego z dobra energią! Troska o optymalizację kosztów w zarządzanej placówce publicznej, to jeden z kluczowych walorów osoby nadzorującej pracę takie instytucji. Podobnie jak odpowiednia efektywność energetyczna w jednostkach administracyjnych, która wskazuje na racjonalne gospodarowanie energią by minimalizować jej zużycie podczas codziennego funkcjonowania placówek publicznych.

Program „Z dobra energią” pozwala wyróżnić się na tle innych jednostek administracji publicznej, będących jednocześnie przykładem dobrych praktyk w zarządzaniu i optymalizacji zużycia oraz kosztów energii w nadzorowanych placówkach. Aby dowiedzieć się jak otrzymać unikatowy wyróżnik: „Gmina z Dobą Energią”, „Miasto z Dobrą Energią” czy „Placówka z Dobrą Energią” skontaktuj się z Nami już dziś!

Co warto wiedzieć o Po Prostu Energia S.A.?

Bezpieczeństwo, stabilność, profesjonalizm - Po Prostu Energia S.A. w strukturach międzynarodowej Grupy Alpiq

 

Przynależność do szwajcarskiej grupy kapitałowej z ponad 100-letnią tradycją gwarantuje bezpieczną, stabilną i profesjonalną współpracę. Alpiq to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych w Europie graczy sektora energetycznego. W samej Szwajcarii, Alpiq jako jeden z największych producentów energii wytwarza rocznie 4200 GWh z elektrowni wodnych.

Doradztwo na najwyższym poziomie i fachowa pomoc w przygotowaniu zapytań przetargowych

 

Staramy się zapewnić Klientom optymalne warunki sprzedaży prądu i gazu, oferując nie tylko atrakcyjne i stałe stawki za energię, ale także służąc pomocą i poradą we wszelkich tematach związanych ze zmianą sprzedawcy. Nasz zespół Doradców ds. przetargów to grupa osób z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej.

Wsparcie naszego Doradcy

Masz pytania dotyczące oferty na energię elektryczną lub gaz? Zostaw nam swoje dane kontaktowe. Oddzwonimy!

Zgody są obowiązkowe.

DZIĘKUJEMY ZA KONTAKT!

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi usługami, czas oczekiwania na odpowiedź może się wydłużyć do 24 godzin. dokładamy jednak wszelkich starań, aby skontaktować się z tobą jak najszybciej.

Dowiedz się więcej! Nasz blog to zbiór energetycznych informacji obejmujących także zamówienia publiczne.