Infolinia: PN 8:00 - 20:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 20:00
Wtorek 8:00 - 20:00
Środa 8:00 - 20:00
Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 8:00 - 20:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 20:00
Wtorek 8:00 - 20:00
Środa 8:00 - 20:00
Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 8:00 - 20:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
10 lipca 2018

Polscy przedsiębiorcy zaczynają odczuwać skutki podwyżek energii....

Podwyżki cen prądu – jak się przed nimi uchronić i czy na rynku są firmy, które nie zmieniają cen w trakcie trwania umowy?

Polscy przedsiębiorcy zaczynają odczuwać skutki podwyżek energii. Wiele firm już otrzymało informację o wzroście opłat za prąd w swoim przedsiębiorstwie lub wypowiedzeniu umowy sprzedaży energii. Jednak nie wszyscy niezależni sprzedawcy poddali się panice związanej ze wzrostem cen na Towarowej Giełdzie Energii.

 

W ciągu roku wzrost cen za energię elektryczną zauważalny jest o blisko 60 proc. Wielu sprzedawców  przyznaje, że szanse na spadki cen są niewielkie. W praktyce potwierdziło się zatem to, co zapowiadali eksperci już kilka miesięcy temu. Umowy wypowiadają wielkie koncerny, jak i mniejsi sprzedawcy. Czy grozi nam energetyczny kataklizm cenowy?

 

Nie każdy sprzedawca podnosi ceny

 

– Wzrost cen jest rzeczywiście odczuwalny dla nas jako niezależnego sprzedawcy, jednakże ważniejsze jest dla nas słowo dane naszym klientom. Każdy klient biznesowy oraz indywidualny otrzymuje od nas potwierdzenie w zawieranej umowie, że gwarancja i niezmienność ceny obowiązuje przez cały okres jej trwania – podkreśla Radek Klouda, CEO Po Prostu Energia.

Zmiana ceny za prąd lub wypowiedzenie umowy sprzedaży to nie lada problem dla właścicieli przedsiębiorstw. W przypadku zerwania umowy przez sprzedawcę, klient trafia na tzw. sprzedaż rezerwową, gdzie z reguły ceny nie są korzystne dla przedsiębiorcy. Zatem zarówno w jednym, jaki i drugim przypadku skazany jest na większe opłaty za prąd. Budżetowanie dodatkowych wydatków eksploatacyjnych, najczęściej kończy się dla właściciela firmy zaniżeniem dochodów.

 

Wiarygodny sprzedawca energii elektrycznej

 

– To ewidentny problem dla przedsiębiorców, takie niespodziewane, dodatkowe koszty nie służą rozwojowi i utrzymania stabilizacji firmy – dodaje Radek Klouda. Oferowane przez nas obecnie ceny dla klientów biznesowych są naprawdę konkurencyjne. Po Prostu Energia posiada ogromne zabezpieczeni kapitałowe, a także fakt, iż należymy do grupy ALPIQ pozwala nam zagwarantować klientom bezpieczne kontrakty i stabilizację kosztów. Przedsiębiorcy, którzy zużywają rocznie do 100 MWh mogą skorzystać z naszej standardowej oferty dla grupy taryfowej C. Większe firmy lub posiadający taryfę B otrzymują indywidualne oferty, przygotowane zgodnie z ich profilem energetycznym i branżą.

 

Oszczędność dobrze skalkulowana

 

Chcąc sprawdzić opłacalność zmiany sprzedawcy, polecamy skorzystanie z kalkulatora dostępnego na stronie www.poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy . To narzędzie pozwala na wyliczenie oszczędności, jakie uzyskuje przedsiębiorąca po zmianie sprzedawcy. Dodatkowo dostępność dokumentów podpisywanych w momencie zawierania umowy, pozwala klientom na wcześniejszą, spokojną weryfikację postanowień zawartych w umowach. Wzór umowy a także regulamin sprzedaży pozwala na zapoznanie się ze wszystkim warunkami, jakie oferuje Po Prostu Energia.

 

 

Podziel się: Facebook share LinkedIn share Twiiter share
Kategorie: Rachunek za prąd×
Wróc do listy

Zainteresowany?

Zmniejsz swój rachunek za prąd. Poznaj naszą ofertę i zmień sprzedawcę energii elektrycznej na Po Prostu Energia.

Zamów rozmowę