Telefon
Infolinia: ND Nieczynne
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: ND Nieczynne
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
Po Prostu Eko – firma bliżej natury
24 października 2018 2020-04-16

Słyszałeś o zielonej energii, ale nie wiesz...

Po Prostu Eko – firma bliżej natury

Słyszałeś o zielonej energii, ale nie wiesz czy to opłacalne dla Twojej firmy? W poniższym artykule przedstawiamy największe zalety czystej energii prosto z natury.

 

Eko biznes

Twoi klienci zwracają uwagę na to, czy firma propaguje pro-ekologiczne zachowania? Jeżeli tak, to jest to jeden z powodów, dla którego Twoja firma powinna być bliżej natury. Nie dla lepszego wizerunku, choć i ten jest niezwykle istotny w biznesie, ale przede wszystkim aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom Twoich klientów. To oni razem z Tobą budują ten biznes i bez nich firma nie miałaby szans na powodzenie. Świadomość konsumentów o istocie ekologicznych rozwiązań jest coraz większa. Z badań TNS (2014) przeprowadzonych dla Ministerstwa Środowiska wynika, że ¾ Polaków pochwala zachowania ekologiczne. Liczba ta z roku na rok rośnie, a oczekiwania klientów też są inne. Świadomy konsument często zwraca uwagę, czy firma przykłada wagę do pro-ekologicznych rozwiązań. Tu nie ma miejsca na fałsz i zapisy małym druczkiem,  gdy deklarujemy, że nasze działania są w zgodzie z ekologią, nie możemy zawieść zaufania klientów. To bilet w jedną stronę. Albo świadomie i konsekwentnie decydujemy się na eko-biznes, albo szybko wypadniemy z rynku.

 

Firma dbająca o środowisko

Każda megawatogodzina wytwarzana przez Twoją firmę, to emisja blisko 900 kg CO2 do atmosfery. Gdy przedsiębiorstwo zużywa miesięcznie nawet 3-4 MWh, możemy mówić o 3,6t CO2. Korzystając np. z zielonej energii otrzymujemy gwarancję, że każda zakupiona przez firmę MWh została wytworzona  w instalacjach odnawialnego źródła energii. Przedsiębiorąca może wykorzystać taki certyfikat w ramach zmniejszenia tzw. „śladu węglowego”, czy też po prostu wsparcia źródeł odnawialnych. Dlatego gwarancje pochodzenia tak chętnie kupowane są przez podmioty zabiegające o ochronę środowiska, a co istotne, instrument ten działa niezależnie od tzw. zielonych certyfikatów.

 

Lepsze szanse na wygrany przetarg

Realny wkład w ochronę środowiska, to także dobry wizerunek w oczach kontrahentów. Pro ekologiczne kwestie coraz częściej mają znaczenie w przetargach czy ofertowaniu. Dlatego inwestując dziś np. w Eko Ofertę, będziemy gotowi na nowe wyzwania dla naszej firmy. Eko to także pozytywny PR, który również wspiera pozytywną ocenę podczas startu w przetargach.

 

Gotowi by popłynąć z prądem zmian?

Włącz energię bliżej natury. Korzystając z Eko Oferty otrzymujesz elektroniczny lub papierowy certyfikat pochodzenia OZE. Dodatkowo firma Po Prostu Energia przekazuje znak „Po Prostu Eko”, który możesz używać w komunikacji marketingowej swojej firmy. Chcesz pokazać swoim Klientom, że wspierasz produkcję energii ze źródeł odnawialnych? Udostępnij znak „Po Prostu Eko” na swojej stronie i w mediach społecznościowych, dołączając tym samym do firm z dobrą energią.

 

 

 

 

Podziel się: Facebook share LinkedIn share Twiiter share
Kategorie: Oszczędności ×

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy

Zainteresowany?

Zmniejsz swój rachunek za prąd. Poznaj naszą ofertę i zmień sprzedawcę energii elektrycznej na Po Prostu Energia.

Wyślij