Telefon
Infolinia: SO Nieczynne
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: SO Nieczynne
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta

O nas

Jesteśmy sprzedawcą energii elektrycznej i wysokometanowego gazu ziemnego, który oferuje korzystne ceny i prostą umowę.

Poznaj firmę
Po Prostu Energia

Spółka Po Prostu Energia S.A mieści się w Warszawie i reprezentuje szwajcarską Grupę Alpiq – wiodącego producenta i sprzedawcę energii elektrycznej i paliwa gazowego. Alpiq pojawił się na rynku europejskim ponad 128 lat temu i w tej chwili oferuje swoje usługi w aż 30 krajach Europy. W Polsce funkcjonujemy od 19 lat. Sprzedajemy prąd  oraz gaz ziemny dla sektora MŚP oraz dużych przedsiębiorstw w bardzo korzystnej cenie. Bazą naszych relacji z klientem są trzy cechy: wygodnie, korzystnie i bezpiecznie.

Poznaj nas lepiej

Energia w wersji smart,
czyli jak kreujemy potrzeby przyszłości

Zmiany obowiązujące od 2004 roku dla przedsiębiorstw a od 2006 roku dla gospodarstw domowych sprawiły, że nie muszą oni korzystać z usług sprzedawcy prądu i gazu, który został z góry narzucony. Wprowadzona zasada TPA (z ang. third-party access) sprawia, że wysokość rachunków za energię oraz bezpośredniego sprzedawcę prądu lub gazu ziemnego można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Tak, aby przyniosły one wymierne korzyści dla Klientów.

Energia do zmian

Prostota, dbałość o szczegóły, ale przede wszystkim wysoki komfort naszych Klientów, są dla nas najważniejszymi celami. W odpowiedzi na potrzebę rynku i stale rozwijającą się technologię firma Po Prostu Energia rozpoczęła na skalę ogólnopolską, sprzedaż energii elektrycznej i paliwa gazowego dla konsumentów biznesowych. Wykorzystujemy nowoczesną technologię oraz coraz prężniej dygitalizującą się sprzedaż. Nasze działania są dowodem na to, że zmiana sprzedawcy energii jest prosta, bezpieczna, szybka oraz w pełni online. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej metody podpisywania umów eSign, klient może w pełni legalnie i bezpiecznie, zawrzeć umowę używając swojego smartfona, tabletu czy laptopa. Trójstopniowa weryfikacja Klientów zapewnia nam poprawną weryfikację danych i tożsamości, a tym samy zawarcie umowy z Klientem.

Szwajcarska precyzja i polska prostota

Firma Po Prostu Energia powstała w 2016 roku. Od 2017 roku posiadamy licencje na sprzedaż energii elektrycznej a od 2019 na sprzedaż gazu wydane przez Urząd Regulacji Energetyki. Jesteśmy częścią szwajcarskie grupy ALPIQ, jednej z największych spółek obrotu energią w Europie. Grupa ALPIQ na polskim rynku działa nieprzerwanie od 19 lat, posiadając swoje oddziały w 30 krajach europejskich. Naszym Klientom proponujemy usługę sprzedaży energii w różnych taryfach z uwzględnieniem małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorców czy instytucji publicznych. Jako spółka ze szwajcarskim korzeniami, gwarantujemy naszym odbiorcom najwyższą jakość usług oraz  ich bezpieczny przebieg.

Dobra energia do działania

Odpowiedni dobór ofert dla klientów firmowych sprawia, że nasze propozycje są jednym z najkorzystniejszych na rynku energetycznym a w sektorze obsługi B2B, nie tylko wśród Klientów z zużyciem rocznym nieprzekraczającym 250 MWh, mamy jedne z najkorzystniejszych ofert, potwierdzonych w rankingach porównywarek cen energii. Także dużym przedsiębiorstwo możemy zaproponować oferty pozwalające na optymalizację kosztów energii.  Nie wywieramy presji na Klientach, przedkładając długie i zawiłe umowy sprzedaży. Stawiamy na transparentność i rzetelność zapisów, a dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa, gwarantujemy brak zmienności ceny przez całą umowę.

Niepodważalnym atutem zmiany sprzedawcy z Po Prostu Energia jest możliwość wypełnienia i podpisania umowy całkowicie samodzielnie. Dzięki platformie Kup Teraz, Klient w 3 prostych krokach wypełnia dokumenty i podpisuje umowę na wybraną i dopasowaną do swoich potrzeb ofertę. Platforma pomaga w znaczący sposób przyspieszyć proces zmiany sprzedawcy zarówno prądu, jak i gazu.

Siła wiedzy i doświadczenia

Oferujemy kompleksową obsługę i doradztwo w zakresie zmiany sprzedawcy prądu i gazu. W trosce o najwyższą jakość usług nasi doradcy ds. sprzedaży przechodzą liczne szkolenia związane z rynkiem energetycznym, a także obsługą e-commerce. Wysoka empatia oraz chęć udzielenia wartościowych porad naszym Klientom sprawiają, że w rankingach oceny jakości obsługi przyznawane są nam tytuły Fair Sprzedawcy. W naszej codziennej pracy cenimy sobie otwartość, a także pełne zaangażowanie.

Po prostu tacy jesteśmy.

Co nas wyróżnia?

Prosto

Proste zasady umowy i faktur. Cena energii elektrycznej i gazu ziemnego nie zmienia się przez cały okres trwania umowy.

Tanio

Energię kupujemy bezpośrednio na Towarowej Giełdzie Energii, dlatego jej cena jest taka korzystna.

Bezpiecznie

Gwarantujemy bezpieczeństwo zmiany sprzedawcy prądu i gazu. Załatwiamy wszystkie formalności, a podpisanie umowy odbywa się przez internet.

Chcę zmniejszyć swój rachunek za energię

Zostaw nam swój numer telefonu.
Oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie
terminie i razem skomponujemy ofertę
dopasowaną do Twoich potrzeb.

Zgody są obowiązkowe.

Dziękujemy za kontakt!

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi usługami, czas oczekiwania na odpowiedź może się wydłużyć. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby skontaktować się z Tobą jak najszybciej.

Jeżeli jesteś klientem indywidualnym (z jednoosobową reprezentacją) i chcesz podpisać z nami umowę, możesz zrobić to samodzielnie! W 5 minut dopasujesz ofertę do swoich potrzeb, wypełnisz dane i podpiszesz dokumenty bez drukowania. Wszystko całkowicie online! Sprawdź w sekcji KUP TERAZ jak szybko, wygodnie i bezpiecznie zmienić sprzedawcę na Po Prostu Energia.

KUP TERAZ