POBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Pobierz plik PDF

Podaj imię i nazwisko

Niepoprawny numer telefonu.

Niepoprawny adres e-mail

Musisz wyrazić zgodę

Postaw na ekologię.

Wybierz tańszy gaz
od Po Prostu Energia!

Ogrzewanie bez smogu, dymu i pyłów

Jeśli masz wybór paliwa grzewczego, wybierz gaz ziemny zamiast lekkiego oleju opałowego. Gaz ziemny ma najlepsze parametry spalania – w stosunku do oleju opałowego spalany gaz uwalnia 10-krotnie mniej tlenków siarki, dwukrotnie mniej czadu, 30% mniej dwutlenku węgla i nie emituje groźnych dla zdrowia pyłów.

Ty również masz wpływ na stan powietrza w Krakowie

Spalanie gazu ziemnego a lekkiego oleju opałowego:

10x
Mniej telnków siarki
2x
Mniej czadu (CO)
30%
mniej dwutlenku węgla (CO2)
Brak emisji płynów

UCHWAŁA ANTYSMOGOWA

Co przynosi Uchwała antysmogowa dla Krakowa?
Od 1 września 2019 r. na terenie Krakowa wprowadzono całkowity zakaz spalania węgla, drewna i innej biomasy. W instalacjach grzewczych można wykorzystywać jedynie wysokometanowy gaz ziemny lub lekki olej opałowy.

Uchwała dotyczy takich urządzeń jak kotły oraz wszelkiego rodzaju piece i kominki – czyli wszystkich urządzeń, które dostarczają ciepło do instalacji centralnego ogrzewania lub w sposób bezpośredni przenoszą energię cieplną ze spalanego paliwa. Uchwała obejmuje zarówno ludność, jak i przedsiębiorców oraz wszystkie inne podmioty, w tym instytucje publiczne. Nowy przepis to z jednej strony duży krok w kierunku poprawy jakości powietrza w stolicy Małopolski. Z drugiej jednak strony, nakłada obowiązek dostosowania instalacji grzewczych do spalania paliw lekkich – głównie wysokometanowego gazu ziemnego.

WYKORZYSTAJ SZANSĘ NAJNIŻSZEJ CENY!

Po Prostu Energia S.A. oferuje najkorzystniejszą cenę gazu ziemnego w Polsce. Zawierając umowę na okres 12 lub 24 miesięcy uchronisz się przed podwyżkami cen gazu, które z dużym prawdopodobieństwem nastąpią w najbliższych latach.

Wysokie kary za kopcenie

Uchwała antysmogowa przewiduje wysokie kary za niestosowanie się do przepisów: do 500 zł mandatu i do 5000 zł grzywny w postępowaniu sądowym. Władze miasta zapowiadają kilka tys. kontroli stanu powietrza, palenisk i instalacji spalania. W tym celu mają być wykorzystywane kamery termowizyjne, drony i urządzenia do monitorowania ilości pyłu zawieszonego.

WYMIANA KOTŁA
Jak możesz zutylizować stary piec?

Dowiedz się, jakie są możliwości wymiany nieefektywnego pieca na bardziej ekologiczne ogrzewanie gazowe. Sprawdź, w jaki sposób najtaniej zutylizujesz swój stary piec. Po wypełnieniu formularza możesz pobrać bezpłatny poradnik.

Zgody są obowiązkowe.

Dziękujemy za kontakt!

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi usługami, czas oczekiwania na odpowiedź może się wydłużyć. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby skontaktować się z Tobą jak najszybciej.

Jeżeli jesteś klientem indywidualnym (z jednoosobową reprezentacją) i chcesz podpisać z nami umowę, możesz zrobić to samodzielnie! W 5 minut dopasujesz ofertę do swoich potrzeb, wypełnisz dane i podpiszesz dokumenty bez drukowania. Wszystko całkowicie online! Sprawdź w sekcji KUP TERAZ jak szybko, wygodnie i bezpiecznie zmienić sprzedawcę na Po Prostu Energia.

KUP TERAZ

Dlaczego warto skorzystać z oferty
gazu ziemnego od Po Prostu Energia?

PROSTA UMOWA

Maksymalnie łatwe procedury zawarcia umowy

CENA

Najniższa cena gazu gwarantuje największe oszczędności

PRZEJRZYSTOŚĆ

Proste, czytelne rachunki ułatwiają rozliczenia

SZYBKOŚĆ

Bardzo szybkie podłączenie
i uruchomienie dostaw gazu