Infolinia: WT 8:00 - 19:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
4 kwietnia 2018

Szacuje się, że średnio 1/5 wydatków firmowych...

Biznesowy

Jak zoptymalizować firmowe wydatki? Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej to tani prąd!

Szacuje się, że średnio 1/5 wydatków firmowych związana jest z kosztami za energię elektryczną. Wielu przedsiębiorców jest jednak zdania, że w tym zakresie niewiele da się zrobić, dlatego poszukują oszczędności w innych obszarach. Tymczasem zmiana sprzedawcy prądu może oznaczać zmniejszenie wydatków na energię elektryczną nawet o 40 proc. – a to wszystko bez konieczności ograniczania zużycia energii.

 

Pierwsze miesiące nowego roku to zawsze dobra okazja, aby pomyśleć o optymalizacji firmowych wydatków. Poszukiwanie tańszych sprzedawców usług czy produktów, porównywanie konkurencyjnych ofert w zakresie telekomunikacji, obniżanie kosztów administracyjnych, czy zmniejszanie wydatków na materiały biurowe – to główne elementy, na których koncentrują się przedsiębiorcy. Aby jednak mówić o realnych oszczędnościach, warto rozważyć także zmianę sprzedawcy energii elektrycznej.

 

Taryfy energii elektrycznej dla firm = niskie rachunki za prąd

Taryfy energii elektrycznej to plany cenowe, na podstawie których sprzedawca prądu rozlicza się z odbiorcą, tj. przedsiębiorstwem. Taryfą dedykowaną dla małych i średnich firm jest taryfa C, która obowiązuje przy zasilaniu z sieci o mocy umownej nieprzekraczającej 40 kW.

Taryfy energii elektrycznej dla firm obejmują kilka wariantów:

  • taryfa C11 – jednostrefowa, która charakteryzuje się stałą stawką za prąd przez całą dobę
  • taryfa C12a – dwustrefowa, w której występują dwie stawki za prąd: wyższa (dotyczy godzin szczytu, np. 7:00-13:00, 19:00-22:00) oraz niższa (obowiązuje w pozostałych godzinach)
  • taryfa C12b – dwustrefowa, w której obowiązują dwie stawki: droższa w dzień oraz tańsza w nocy.

 

Każda firma powinna dostosować wybór taryfy elektrycznej do specyfiki swojej działalności. Dlaczego? Biuro funkcjonujące przez osiem godzin dziennie będzie miało nieco inne potrzeby energetyczne niż przedsiębiorstwo produkcyjne, które pracuje przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

 

Oszczędzanie energii elektrycznej – ile możesz zyskać zmieniając sprzedawcę prądu dla firm

Aby zmniejszyć wysokość faktur za energię elektryczną w firmie, wcale nie trzeba ograniczać zużycia prądu. Realne oszczędności przyniesie przede wszystkim zmiana sprzedawcy prądu. Wydaje Ci się, że zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest korzystna wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw? Nic bardziej mylnego – również małe firmy mogą osiągnąć realne oszczędności. Decydując się na skorzystanie z oferty marki Po Prostu Energia możesz zaoszczędzić nawet 40 proc.

Przykład: Małe przedsiębiorstwo z Warszawy rocznie zużywa 20 MWh energii elektrycznej (taryfa C11). W trakcie rocznej umowy dla firm, przedsiębiorstwo może zaoszczędzić niemal 5 tys. zł, zmieniając dotychczasowego sprzedawcę na markę Po Prostu Energia.

Z czego wynikają te oszczędności? Marka Po Prostu Energia proponuje przedsiębiorstwom stawkę 240 zł netto za 1 MWh i 0 zł opłaty handlowej przy umowie podpisanej na 12 miesięcy.

Jeśli planujesz zoptymalizować koszty firmowe, ze zmianą sprzedawcy prądu nie czekaj do kolejnego miesiąca. Wiążąc się z nowym sprzedawcą, możesz zapewnić swojej firmie niezmienność cen przez cały okres obowiązywania umowy. Dzięki temu zaoszczędzisz podwójnie: płacąc mniej niż u dotychczasowego sprzedawcy i unikając podwyżek.

 

Artykuł został opublikowany na: rynekinwestycji.pl

Podziel się: Facebook share LinkedIn share Twiiter share

Komentarze

Komentarze są wyłączone

Wróc do listy

Zainteresowany?

Zmniejsz swój rachunek za prąd. Poznaj naszą ofertę i zmień sprzedawcę energii elektrycznej na Po Prostu Energia.

Wyślij