Infolinia: WT 8:00 - 19:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
4 kwietnia 2018

Przedsiębiorcy dążą do optymalizacji kosztów firmowych na...

Biznesowy

Zmiana sprzedawca prądu = niskie rachunki za prąd w firmie!

Przedsiębiorcy dążą do optymalizacji kosztów firmowych na wiele sposobów. W większości przypadków poszukiwanie oszczędności sprowadza się głównie do zmniejszania wydatków. Zmiana sprzedawcy prądu jest jednak dowodem na to, że realne oszczędności można poczynić bez konieczności ograniczania czegokolwiek.

Wprowadzenie zasady TPA (z ang. third-party access) spowodowało, że od 2004 roku przedsiębiorstwa mają możliwość zmiany sprzedawcy prądu. Niestety w wielu małych i średnich firmach wciąż panuje przekonanie, że zmiana sprzedawcy prądu jest opłacalna wyłącznie w przypadku dużych przedsiębiorstw. Nic bardziej mylnego, taka opcja jest korzystna dla każdej firmy, która płaci wysokie rachunki i chce obniżyć ich wysokość.

Zmiana sprzedawcy prądu = tani prąd dla firm

Statystyki pokazują, że aż 1/5 wydatków firmowych stanowią opłaty za energię elektryczną. W takiej sytuacji większość przedsiębiorców podejmuje kroki związane z ograniczeniem zużycia prądu. Zwykle sprowadza się to do wymiany sprzętu na bardziej energooszczędny, czy wymiany żarówek na ledowe – oznacza to zatem kolejne wydatki.

Kluczowym powodem, dla którego warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej, jest możliwość poczynienia oszczędności – bez konieczności ograniczania zużycia prądu i ponoszenia dodatkowych kosztów. Wybór najtańszego sprzedawcy energii elektrycznej pozwala zyskać nawet 40 proc. rocznie.

Ile oszczędzisz wybierając tani prąd dla firm?

Zmiana zawsze jest korzystna – pod warunkiem, że nowy sprzedawca proponuje dużo bardziej atrakcyjne warunki cenowe. Aby oszacować opłacalność takiego rozwiązania:

  • podsumuj roczne koszty ponoszone z tytułu faktur na energię elektryczną,
  • pomnóż przez 40% (statystycznie tyle wynoszą maksymalne oszczędności).

Właśnie tyle możesz zyskać, decydując się na zmianę sprzedawcy prądu. Kwota oszczędności będzie tym większa, im wyższe faktury za energię elektryczną opłacasz.


Przykład: Średniej wielkości warszawska firma zużywa średnio 20 MWh energii rocznie (taryfa C11). Korzystając z oferty dotychczasowego sprzedawcy, przedsiębiorstwo płaci 425,29 zł netto za 1 MWh, a dodatkowo pokrywa koszty opłaty handlowej w wysokości 29,90 zł miesięcznie. Konkurencyjny sprzedawca prądu – marka Po Prostu Energia oferuje niemal dwukrotnie niższe ceny – koszt 1 MWh wynosi 220 zł netto. Dodatkowym atutem jest też brak opłaty handlowej oraz umowa podpisywana tylko na 12 miesięcy.

Zmiana sprzedawcy prądu w firmie nie jest skomplikowana. Wystarczy, że wybranemu nowemu sprzedawcy energii udzielisz pełnomocnictwa, a on dopełni wszystkie formalności w Twoim imieniu. Niepodważalnym atutem oferty marki Po Prostu Energia jest także możliwość załatwienia wszystkich kwestii online – bez konieczności wychodzenia z biura i bezpośrednich spotkań z przedstawicielami. Zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej na markę Po Prostu Energia, możesz zaoszczędzić do 40 proc. w ciągu roku. To krok w dobrą stronę – dzięki temu pozyskasz środki, które będą solidnym finansowym wsparciem rozwoju przedsiębiorstwa.

Podziel się: Facebook share LinkedIn share Twiiter share

Komentarze

Komentarze są wyłączone

Wróc do listy

Zainteresowany?

Zmniejsz swój rachunek za prąd. Poznaj naszą ofertę i zmień sprzedawcę energii elektrycznej na Po Prostu Energia.

Wyślij