Telefon
Infolinia: PN 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: PN 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
Czy Polacy są eko?
24 października 2018 2020-04-16

Dbałość o zdrowie oraz troska o przyszłe...

Czy Polacy są eko?

Dbałość o zdrowie oraz troska o przyszłe pokolenia – to dwa główne motywatory Polaków do ochrony środowiska naturalnego. A czy ty należysz do tej grupy? Przekonaj się jak prosto można dołączyć do ludzi z dobrą energią bliżej natury.

 

Badania Ministerstwa Środowiska przeprowadzone przez TNS w 2014 roku pokazują, że problematyka braku zachowań pro-ekologicznych, nie jest Polakom obca. Większość z nas popiera wszelkie działania mające na celu ulepszenie naszego środowiska. Popiera ale czy sama się angażuje?

 

Eko zwolennicy w teorii i praktyce

 

Jesteśmy świadomi, że dbanie o naturę i środowisko, to zachowania sprzyjające głównie przyszłym pokoleniom. Niestety w zderzeniu z faktami, troska o środowisko naturalne u większości Polaków przegrywa z rachunkiem ekonomicznym. Wiele osób nie jest przekonana, czy wydawanie pieniędzy na rozwiązania ekologiczne np. czystą energię (zieloną energię) ma sens. Motorem do oszczędzanie energii czy wody jest więc bardziej troska o domowy budżet niż świadoma postawa ekologiczna. A to zdecydowanie odbiega od prawidłowej postawy eko użytkownika.

Domowy budżet jest czymś, o co dbamy najbardziej. W szczególności, gdy widmo podwyżek jest tak realne i każdego miesiąca dowiadujemy się o wzroście cen za towary spożywcze, usługi czy opłaty eksploatacyjne jak gaz lub prąd. Użytkując na co dzień artykuły gospodarstwa domowego jak: lodówka, piec, klimatyzacja,  bardzo rzadko zastanawiamy się nad ich wpływem na środowisko.

Można rzec, że skoro kupujemy sprzęty o klasie energetycznej min. A++, to sprawę ekologii mamy już z głowy. Nic bardziej mylnego. Sprzęt może i jest ekologiczny, bo zużywa mniej prądu, ale gdy korzystamy ze zwykłej oferty sprzedaży energii elektrycznej, w 99 proc. mamy tzw. energię czarną.

Będąc świadomym Eko-Użytkownikiem możemy wybrać taką energię, do której otrzymujemy tzw. certyfikat gwarancji pochodzenia OZE.

 

Co daje nam certyfikat OZE?

 

Obecnie w Polsce w tzw. miksie energetycznym, gdy wytworzona zostaje 1 MWh (czyli półroczne zapotrzebowanie na prąd w przeciętnym gospodarstwie domowym), oznacza to emisję ok.900 kg CO2 do atmosfery. Czyli gdy 5 osobowa rodzina, każdego dnia bierze prysznic, to w ciągu roku zanieczyszcza środowisko 900 kg dwutlenku węgla. Gdy jednak w tym samym czasie korzysta np. z Eko Oferty, czyli energii z certyfikatem gwarancji pochodzenia OZE, ta sama ilość CO2 zostaje zredukowana (umorzona) .

Oczywiście jedna rodzina nie poprawi sytuacji ekologicznej w naszym kraju, ale gdy eko zachowania staną się naszą codziennością i nasze dzieci będą wyrastały w duchy tychże idei, możemy w łatwy i szybki sposób stać się prawdziwymi Eko-Użytkownikami. Nie tylko segregując śmieci, czy używając wielorazowych siatek na zakupy. Możemy nawet poprzez te najdrobniejsze czynności jak: sprzątanie, ładowanie telefonu czy granie na komputerze propagować ekologiczny tryb życia. Dołączając do ludzi z dobrą energią, bliżej natury.

 

Stań się Po Prostu Eko!

 

Oferty ekologiczne są drogie i biurokratyczne. To mit. Oferta Eko dla Domu w Po Prostu Energia kosztuje dokładnie tyle samo, co oferta Standardowa. Różnica jest taka, że wybierając ofertę sprzedaży prądu w standardowej wersji, korzystamy z tzw. czarnej energii. Natomiast kupując Eko Ofertę, otrzymujemy zielona energię z certyfikatem gwarancji pochodzenia OZE. Dodatkowo niezmiennie mamy gwarancje stałej ceny przez całą umowę, czyli masz pewność, że w trakcie 12 miesięcznej umowy, twoja cena nie ulegnie podwyższeniu.

Podziel się: Facebook share LinkedIn share Twiiter share

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy

Zainteresowany?

Zmniejsz swój rachunek za prąd. Poznaj naszą ofertę i zmień sprzedawcę energii elektrycznej na Po Prostu Energia.

Wyślij