Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
21 grudnia 2020 2021-01-20

Dziś nie ulega wątpliwości, że Polska gospodarka...

 active  active

Zielona energia dla firm – 7 podstawowych zalet

Dziś nie ulega wątpliwości, że Polska gospodarka musi odbyć transformację energetyczną. Spalanie węgla będzie stopniowo wypierane przez energię pochodzącą z przyjaznych dla środowiska źródeł odnawialnych i spalania gazu ziemnego. Dotyczy to nie tylko gospodarstw domowych, ale również przedsiębiorstw. Firmy jednak coraz częściej dostrzegają zalety zielonej energii.

 

Wbrew pozorom, pozyskiwanie energii elektrycznej z ekologicznych źródeł nie musi dla przedsiębiorstwa wiązać się z poważnymi inwestycjami. O ile nie każda firma może z dnia na dzień zaopatrzyć się w ogniwa fotowoltaiczne, które zresztą nie są pozbawione wad, ciekawym rozwiązaniem są oferty eko, proponowane przez niektórych sprzedawców prądu. Przedsiębiorca zyskuje gwarancję, że dokładnie tyle energii, ile wykorzystał pochodzi z odnawialnych źródeł. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? Oto siedem najważniejszych zalet zielonej energii dla firm!

 

1. Niższe koszty pozyskiwania energii

Przedsiębiorstwa, które zainwestują we własną infrastrukturę do wytwarzanie energii elektrycznej, mają szansę odnieść spore korzyści finansowe. Taka perspektywa wydaje się kusząca szczególnie dla małych film, w którym do zasilania nierzadko wystarczą ogniwa fotowoltaiczne umieszczone na dachu budynku.

 

2. Pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa

Firmy, które czerpią energię elektryczną z ekologicznych źródeł, mogą zyskać bardzo wiele w oczach konsumentów i kontrahentów. Troska o środowisko staje się coraz bardziej gorącym tematem, a osoby przekładające do niej szczególną uwagę to przecież konsumenci. Naprawdę warto zadbać o ich względy, choćby korzystając ze wspomnianej już oferty EKO.

 

3. Możliwość uzyskania atrakcyjnego dofinansowania

Dobry klimat wokół zielonej energii dla firm i nie tylko sprawia, że przed przedsiębiorstwami pojawiły się nowe możliwości. Fundusze publiczne przewidują spore nakłady na transformacje energetyczną. Firmy, które będą chciały przeprowadzić inwestycje wpisujące się w ten trend mają szansę na pozyskanie atrakcyjnych dofinansowań i nisko oprocentowanych pożyczek. To idealny moment na zieloną transformację.

 

4. Niezależne źródło energii

Korzystanie z odnawialnych, własnych źródeł energii daje przedsiębiorstwo niezależność. Co prawda trudno sobie wyobrazić, aby ciągłość dostaw energii mogła zostać przerwana, pamiętajmy jednak, że nie bez powodu niedawno pojawiła się w Polsce opłata mocowa. W sieci zdarzają się też awarie, które mogą przełożyć się na straty finansowe dla przedsiębiorstwa. Własne źródło zielonej energii zapewnia przedsiębiorstwu niezależność.

 

5. Możliwość sprzedaży nadwyżek energetycznych

Konsument energii, który jest jednocześnie i producentem, może dysponując odpowiednią infrastrukturę, sprzedawać niewykorzystane nadwyżki. Obecnie rozwiązanie jest popularne raczej na poziomie państw, ale w dłuższej perspektywie tego typu transakcje będą odbywać się także pomiędzy firmami będącymi także producentami zielonej energii.

 

6. Dywersyfikacja

Przejście na własne zielone źródło energii można także traktować jako dywersyfikację. Nawet jeśli firma nie jest w stanie pokryć w całości swojego zapotrzebowania, warto wykonać pierwszy krok w stronę transformacji energetycznej i mieć dodatkową alternatywę dla kupna prądu. Trudno bowiem przewidzieć, jak jego ceny będą kształtować się w przyszłości.

 

7. Troska o środowisko

Ostatni argument nie należy do stricte biznesowych, co nie znaczy, że nie warto brać go pod uwagę. Spalanie węgla mocno zanieczyszcza środowisko. Każdy właściciel firmy jest jednocześnie obywatelem i decydując się na wykorzystanie zielonych źródeł energii, robi przysługę i sobie, i innym.

 

 

 

Podziel się: Facebook share LinkedIn share
Kategorie: Eko ×

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy