Telefon
Infolinia: PT 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: PT 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
3 września 2020 2020-09-03

Czy gaz jest szansą na poprawę klimatu...

 active  active

Przyszłość gazu w Europie

Czy gaz jest szansą na poprawę klimatu i zmniejszenie emisji CO2? Jeden z pierwszych paneli dyskusyjnych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020, który właśnie odbywa się w Katowicach, poświęcony było m.in. sytuacji gazu w polskiej energetyce. Prelegenci wspólnie podkreślali, że gaz w energetyce jest szansą na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych a jego zużycie w kraju będzie rosło.

 

Konkurencyjność rynku ma bardzo istotne znaczenie dla cen gazu w danym kraju – podkreślał podczas pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego pan Janusz Steinhoff, przewodniczący rady Krajowej Izby Gospodarczej. Mamy racjonalnie zbudowany układ. Z jednej strony przesył poprzez Gaz System, z drugiej strony państwo, które ma funkcje regulacyjne, wreszcie mamy podmioty będą konkurować na rynku gazu w Polsce. To wszystko będzie, jak sądzę, owocowało spadkiem cen gazu w najbliższym czasie. Musimy mieć też świadomość, że w Polsce będzie dość szybko wzrastało zużycie gazu. Obecnie Polska jest na 10 miejscu w Europie jeżeli chodzi o zużycie gazu, dlatego spodziewamy się, że zarówno w sektorze indywidualnym jak i przemysłowym, w energetyce i ciepłownictwie, zużycie gazu będzie szybko rosło – zauważa przewodniczący rady KIG Janusz Steinhoff.

 

Sprawdź także nasz artykuł Sieć gazowa w firmie

 

Pełna retransmisja z panel dyskusyjnego „Przyszłość Gazu w Europie”z Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020 dostępna jest poniżej.

 

 

Opis panelu: Europejski rynek gazu w liczbach i faktach. Infrastruktura gazu w Europie a bezpieczeństwo poszczególnych krajów i całej UE. Nierozwiązane sprzeczności, konflikty interesów – Nord Stream 2 jako lekcja. Polski przykład – od uzależnienia w kierunku suwerenności. Gaz w energetyce – sposób na zmniejszenie emisji. Finansowanie inwestycji i perspektywy generacji gazowej w kontekście unijnej polityki ochrony klimatu.

Podziel się: Facebook share LinkedIn share Twiiter share

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy

Zainteresowany?

Zmniejsz swój rachunek za prąd. Poznaj naszą ofertę i zmień sprzedawcę energii elektrycznej na Po Prostu Energia.

Wyślij