Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
Tarcza Antyinflacyjna 2.0.
27 lutego 2020 2020-07-21

Zmiana sprzedawcy gazu jest o wiele lepszym...

 active  active

Nowe regulacje prawne utrudnią instalowanie kopciuchów

Zmiana sprzedawcy gazu jest o wiele lepszym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania niż powrót do spalania węgla.

 

Walka ze smogiem w Polsce jest prowadzona na wielu frontach. Niedawno dokonano zmian w programie Czyste Powietrze, które mają ułatwić i przyspieszyć wymianę ogrzewania na gazowe. Błękitne paliwo stanowi najczęstszy wybór przy zmianie starego pieca. Z kolei na polu prawnym przygotowywane są nowe regulacje, które mają zachęcać do ogrzewania z wykorzystaniem paliw ekologicznych. Wkrótce ograniczone zostaną możliwości przechodzenia na ogrzewanie węglem. Jak podaje serwis wysokienapiecie.pl nowelizacja prawa budowlanego, która w połowie lutego br. trafiła do podpisu Prezydenta, uniemożliwi instalowanie tzw. kopciuchów, czyli tanich pieców na paliwo stałe, w domach, w których może być wykorzystywane ogrzewanie gazowe lub sieciowe.

 

Nowe regulacje  zaczną obowiązywać po sześciu miesiącach od dnia ich ogłoszenia. Mają one zabezpieczać przed sytuacją, w której właściciele domów chcą oszczędzać stawiając na ogrzewanie węglem. Z chwilą wejścia w życie nowych przepisów nie będzie to już możliwe. Właściciele domów zapominają, że kopciuchy nie są jedynym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania. O wiele skuteczniej i w sposób bardziej ekologiczny można tego dokonać zmieniając sprzedawcę gazu, który zaoferuje niższe ceny paliwa.

 

Można to zrobić bardzo szybko i prosto, bez wychodzenia z domu. Nie trzeba przy tym nawet zmieniać układu pomiarowego, czyli popularnego licznika. Po Prostu Energia, część szwajcarskiej grupy energetycznej Alpiq, oferuje niskie, a do tego stałe przez cały okres zawartej umowy, ceny gazu. „Kup teraz”, opcja zmiany sprzedawcy gazu online, wprowadzona przez firmę, umożliwia konsumentom a także firmom wybranie na stronie internetowej produktu, określenie czasu, na jaki ma zostać zawarty kontrakt oraz podanie niezbędnych danych, a następnie podpisania umowy z użyciem podpisu elektronicznego eSign.

 

Wszystkie dalsze procedury i formalności niezbędne do rozpoczęcia dostarczania gazu realizuje w imieniu odbiorcy Po Prostu Energia. Dla klienta procedura zmiany sprzedawcy z użyciem „Kup teraz” zajmuje kilka minut. Nie trzeba przy tym drukować i podpisywać papierowych dokumentów, ponieważ wszystko odbywa się online – to dodatkowy, „zielony” atut oferty Po Prostu Energia.

 

 

Podziel się: Facebook share LinkedIn share

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy