Telefon
Infolinia: SO Nieczynne
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 14:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: SO Nieczynne
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 14:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
Nowe regulacje prawne utrudnią instalowanie kopciuchów
27 lutego 2020 2020-07-21

Zmiana sprzedawcy gazu jest o wiele lepszym...

 active  active

Nowe regulacje prawne utrudnią instalowanie kopciuchów

Zmiana sprzedawcy gazu jest o wiele lepszym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania niż powrót do spalania węgla.

 

Walka ze smogiem w Polsce jest prowadzona na wielu frontach. Niedawno dokonano zmian w programie Czyste Powietrze, które mają ułatwić i przyspieszyć wymianę ogrzewania na gazowe. Błękitne paliwo stanowi najczęstszy wybór przy zmianie starego pieca. Z kolei na polu prawnym przygotowywane są nowe regulacje, które mają zachęcać do ogrzewania z wykorzystaniem paliw ekologicznych. Wkrótce ograniczone zostaną możliwości przechodzenia na ogrzewanie węglem. Jak podaje serwis wysokienapiecie.pl nowelizacja prawa budowlanego, która w połowie lutego br. trafiła do podpisu Prezydenta, uniemożliwi instalowanie tzw. kopciuchów, czyli tanich pieców na paliwo stałe, w domach, w których może być wykorzystywane ogrzewanie gazowe lub sieciowe.

 

Nowe regulacje  zaczną obowiązywać po sześciu miesiącach od dnia ich ogłoszenia. Mają one zabezpieczać przed sytuacją, w której właściciele domów chcą oszczędzać stawiając na ogrzewanie węglem. Z chwilą wejścia w życie nowych przepisów nie będzie to już możliwe. Właściciele domów zapominają, że kopciuchy nie są jedynym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania. O wiele skuteczniej i w sposób bardziej ekologiczny można tego dokonać zmieniając sprzedawcę gazu, który zaoferuje niższe ceny paliwa.

 

Można to zrobić bardzo szybko i prosto, bez wychodzenia z domu. Nie trzeba przy tym nawet zmieniać układu pomiarowego, czyli popularnego licznika. Po Prostu Energia, część szwajcarskiej grupy energetycznej Alpiq, oferuje niskie, a do tego stałe przez cały okres zawartej umowy, ceny gazu. „Kup teraz”, opcja zmiany sprzedawcy gazu online, wprowadzona przez firmę, umożliwia konsumentom a także firmom wybranie na stronie internetowej produktu, określenie czasu, na jaki ma zostać zawarty kontrakt oraz podanie niezbędnych danych, a następnie podpisania umowy z użyciem podpisu elektronicznego eSign.

 

Wszystkie dalsze procedury i formalności niezbędne do rozpoczęcia dostarczania gazu realizuje w imieniu odbiorcy Po Prostu Energia. Dla klienta procedura zmiany sprzedawcy z użyciem „Kup teraz” zajmuje kilka minut. Nie trzeba przy tym drukować i podpisywać papierowych dokumentów, ponieważ wszystko odbywa się online – to dodatkowy, „zielony” atut oferty Po Prostu Energia.

 

 

Podziel się: Facebook share LinkedIn share Twiiter share

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy

Zainteresowany?

Zmniejsz swój rachunek za prąd. Poznaj naszą ofertę i zmień sprzedawcę energii elektrycznej na Po Prostu Energia.

Wyślij