Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
Kącik z dobrą energią TVS
13 czerwca 2018 2020-07-22

Ile płacimy za roczne używanie pralki? Czy...

 active  active

Czy zużywamy dużo prądu i ile nas to kosztuje?

Ile płacimy za roczne używanie pralki? Czy Wasza nowa lodówka, rzeczywiście zużywa mniej prądu i przez to płacisz niższe rachunki? Zakup sprzętów AGD i RVT do naszych domów to jedno, ale koszt ich eksploatacji to drugie. Warto poznać ile kosztuje nasz roczne używanie sprzętów elektryczny. Zmiana nawyków to często bardzo trudne zadanie. Dzisiaj opowiemy Ci, jak możesz znacząco obniżyć rachunek za prąd bez diametralnej modyfikacji stylu życia. Oszczędzaj na prądzie z naszym poradnikiem. Oto kilka prostych zmian, które możesz wprowadzić już dziś. Wspólnie z telewizją TVS przygotowaliśmy dla Was cykl poradników „Kącik z dobrą energią”.

 

Oświetlaj energooszczędnie i obniżaj rachunki za prąd

Przede wszystkim wymień żarówki na bardziej nowoczesne! Tradycyjne żarówki niepotrzebnie wytwarzają ciepło. Lepsze będą lampy halogenowe lub diody led. Halogeny zużywają o 30 proc. mniej energii elektrycznej, a świetlówki kompaktowe aż o 80 proc.! Kiedy to możliwe, korzystaj ze światła dziennego, odsłaniaj rolety i firanki. Wiosenne słońce oświetli Twoje mieszkanie!

 

Oszczędzaj na A z plusem! Po prostu.

Większość sprzętów AGD posiada różne klasy energetyczne. Oznaczenia: A, A+ oraz A++ mówią nam o tym, czy dany model pralki lub lodówki możemy uznać za energooszczędne. Zdarza się, że ten rodzaj sprzętu jest droższy, ale w dłuższej perspektywie decyzja o zakupie wyposażenia o wyższej klasie z pewnością się opłaci. Podczas wymiany sprzętów tego rodzaju po prostu postaw na plus! Nawet z energooszczędnych urządzeń korzystaj rozsądnie. Używaj krótkich programów prania i zmywania, które zużywają jeszcze mniej energii. Dbaj o urządzenia np. regularnie wymieniaj worki w odkurzaczu. Zapchany worek może spowodować większe zużycie prądu.

 

Stand-by się nie opłaca, szczególnie gdy zmienimy sprzedawcę prądu

Tryb czuwania w telewizorze, kinie domowym albo laptopie to bardzo wygodna dla nas opcja. Szybko przyzwyczajamy się do komfortu, który dają nam stale uruchomione urządzenia. Niestety podczas trybu stand-by elektronika wciąż pobiera energię. W ciągu roku kilka urządzeń może przyczynić się do wzrostu naszego rachunku o niemal 100 zł! Wyłączaj urządzenia przynajmniej na noc. Dobrym rozwiązaniem będzie też używanie listwy, która pozwoli wyłączyć prąd we wszystkich gadżetach za jednym razem.

 

Kącik z dobrą energiąPo Prostu Energia obniża rachunki za prąd dla widzów TVS

Oszczędzanie na prądzie to cały zbiór małych kroczków, które pomagają ograniczyć jego zużycie. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, które pozwala kompleksowo obniżyć rachunek za energię i nie wymaga żadnych zmian w stylu życia.

A jeżeli chcesz skorzystać z rabatu dla widzów Cafe Silesia, wystarczy, że wejdziesz na nasz KALKULATOR i klikniesz TUTAJ.

Podając hasło: TVS w okresie od 11.06 do 25.06 możesz skorzystać z 99% rabatu na pierwszy rachunek.  *Szczegóły akcji promocyjnej dostępne są w dokumentach do pobrania: Regulamin Kącik z Dobrą Energią.

 

Tani prąd na budowie

Podziel się: Facebook share LinkedIn share

Komentarze

Komentarze są wyłączone

Wróc do listy