Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
18 lutego 2021 2021-03-16

Nastanie zimy i rozpoczęcie sezonu grzewczego jak...

 active  active

Jak Ty – jako przedsiębiorca – możesz zaangażować się w walkę ze smogiem?

Nastanie zimy i rozpoczęcie sezonu grzewczego jak co roku przypomniało Polakom o problemie smogu. Polska charakteryzuje się zdecydowanie najgorszej jakości powietrzem w całej Unii Europejskiej. Szacuje się, że każdego roku w naszym kraju z powodu smogu umiera ponad 40 tysięcy osób. Tego problemu nie można dalej bagatelizować. Na szczęście każdy z nas może wziąć sprawy w swoje ręce, aby poprawić jakość powietrza, co dotyczy także przedsiębiorców. Oto przykłady działań, które warto podjąć.

 

Inwestycja w odnawialne źródła energii

Spora część zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu pochodzi ze spalania węgla kamiennego w krajowych elektrowniach. W ciągu kilkudziesięciu lat struktura energetyczna naszego kraju ma się znacząco zmienić na korzyść elektrowni gazowych i wykorzystujących odnawialne źródła, jednak ten proces jeszcze potrwa. Natomiast przedsiębiorcy już dziś mogą nie przykładać ręki do tego rodzaju emisji wstawiając na odnawialne źródła energii. Na potrzeby małej firmy nierzadko wystarczą ogniwa fotowoltaiczne, a prąd pochodzący z nich można od niedawna magazynować dzięki dostępnym na rynku urządzeniom.

 

Prąd kupowany w ramach oferty EKO

Jeśli inwestycja w odnawialne źródła energii dla firmy wciąż pozostaje poza zasięgiem przedsiębiorcy, alternatywą dla niej jest oferta EKO oferowana również przez Po Prostu Energia. Odbiorca uzyskuje gwarancję, że dokładnie tyle energii, ile pobrał z sieci zostało zakupione na rynku i  pochodzi z odnawialnych źródeł. Firma otrzymuje także stosowny certyfikat, jaki z pewnością będzie prezentował się dobrze w oczach klientów i partnerów biznesowych, którym troska o czyste powietrze nie jest obca.

 

Inwestycja w ekologiczne źródła ogrzewania

Nieprzypadkowo problem smogu pojawia się przede wszystkim w sezonie grzewczym. Za większość szkodliwych substancji unoszących się w powietrzu odpowiadają bowiem domowe oraz firmowe instalacje grzewcze. Jeśli Twoja firma wciąż korzysta z ogrzewania węglowego, rozważ zmianę na alternatywne, ekologiczne źródła ciepła. Należą do nich gaz ziemny, drewno opałowe o niskiej wilgotności, jak również pellet i ekogroszek. Możesz również postawić na pompę ciepła, która wiąże się ze sporym wydatkiem, ale później jej eksploatacja będzie praktycznie darmowa.

 

Termomodernizacja budynku

Możesz również uczynić bardzo wiele, aby zmniejszyć produkcję ciepła w swojej firmie. Zadbaj o efektywne docieplenie budynku. Wymień okna na modele pasywne, bo to właśnie przez nie z budynku wydostaje się średnio około 30% ciepła. Wymierne efekty przyniesie także wymiana drzwi na nowoczesne. Zarządzaj efektywnie produkcję ciepła, na przykład poprzez instalację termostatów i automatyzację znaną z inteligentnych budynków.

 

Więcej zieleni!

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że ważnym sojusznikiem w walce o czyste powietrze są rośliny. Na terenie przedsiębiorstwa zasadź jak najwięcej drzew i krzewów pochłaniających dwutlenek węgla i szkodliwe substancje. Wewnątrz budynku umieść doniczki z roślinami, takimi jak skrzydłokwiat będący naturalnym filtrem powietrza. Zwiększysz w ten sposób komfort swoich pracowników.

Nie wszystkie spośród wskazanych sposobów walki ze smogiem musisz wprowadzić w życie natychmiast. Zacznij od małych kroków, które przybliżają Twoje przedsiębiorstwo do osiągnięcia celu.

Podziel się: Facebook share LinkedIn share

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy