Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: CZW 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
Ogrzewanie gazowe w przedsiębiorstwie
16 lipca 2020 2020-07-21

  Chcesz ogrzewać swoją firmę gazem? Dowiedz...

 active  active

Gaz ziemny jako sposób ogrzewania przedsiębiorstwa? Poznaj wszystkie zalety gazu dla firm!

 

Chcesz ogrzewać swoją firmę gazem? Dowiedz się, dlaczego warto przestawić się na to ekologiczne paliwo – poznaj zalety ogrzewania gazem!

 

 

Brak emisji pyłów, mniej czadu i dwutlenku. Następstwa stosowania gazu ziemnego w firmie

Gaz ziemny, znany również jako błękitne paliwo, bardzo często znajduje swoje zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przedsiębiorstwach. Wykorzystanie tego surowca umożliwia m.in. niemal bezobsługowe ogrzewanie pomieszczeń. Ponadto, ze względu na ograniczenie emisji zanieczyszczeń, jest to rozwiązanie przyjazne środowisku. Jakie następstwa niesie za sobą wykorzystywanie gazu w firmie?

 

Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko

Rosnąca świadomość ekologiczna przekłada się na zwiększenie nacisku na korzystanie z przyjaznych otoczeniu źródeł energii. W polskiej energetyce nadal dużą rolę odgrywa węgiel, jednak w ostatnich latach na znaczeniu zyskują odnawialne źródła energii, a także gaz ziemny, który zaklasyfikować można jako najbardziej ekologiczny spośród paliw kopalnych. Przyjazność środowisku jest jednym z największych atutów gazu ziemnego – jego spalanie nie powoduje emisji zanieczyszczeń w postaci pyłów, a podczas tego procesu do atmosfery wydziela się znacznie mniej dwutlenku węgla niż w przypadku spalania innych paliw kopalnych, co w dużym stopniu wpływa na jakość powietrza, a także pozwala ograniczyć ryzyko wystąpienia efektu cieplarnianego.

 

Warto również wspomnieć o sposobie dostarczania surowca do punktów docelowych – dzięki sieci gazociągów do dystrybuowania gazu nie wykorzystuje się transportu samochodowego ani kolejowego, co przekłada się na ograniczenie emisji spalin do środowiska. Wszystko to sprawia, że użytkowanie gazu w firmie może być znacznym ułatwieniem w budowaniu pozytywnego wizerunku marki jako przedsiębiorstwa, które dba o otoczenie oraz zwraca uwagę na ekologiczne aspekty prowadzenia działalności.

 

Sprawdź również: prąd dla firmy

 

 

Wygoda i komfort użytkowania

Gaz dla firm może stanowić niezbędny element do funkcjonowania działalności – w przypadku niektórych przedsiębiorstw wykorzystanie tego surowca może być konieczne w procesie produkcyjnym, jednak najczęściej znajduje on swoje zastosowanie jako paliwo do skutecznego ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody. Warto w tym miejscu wspomnieć o wygodzie i komforcie, jaki zapewnia takie rozwiązanie – nowoczesne urządzenia gazowe charakteryzują się wysoką sprawnością, są niemal bezobsługowe i pozwalają na łatwe dostosowanie temperatury do warunków panujących zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia.

 

Wybór ogrzewania gazowego ma duży wpływ na organizację przestrzeni w przedsiębiorstwie – rozwiązanie te nie wymaga posiadania kotłowni. Ponadto, zastosowanie tego rodzaju ogrzewania eliminuje konieczność robienia zapasów paliwa, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie miejsca potrzebnego do magazynowania surowca. Co więcej, dużą zaletą gazu jako paliwa grzewczego jest brak występowania sadzy i popiołów, będących następstwami procesu spalania np. węgla, co przekłada się na łatwość utrzymania czystości w miejscu pracy.

 

Koszty i możliwości ich obniżenia

Pomimo, iż instalacja i nowoczesne urządzenia grzewcze mogą być dla przedsiębiorstwa dużą inwestycją, gaz dla firm w perspektywie długoterminowej stanowić może źródło oszczędności – jest to najtańsze paliwo umożliwiające komfortowe, bezobsługowe ogrzewanie. Co ważne, na rynku europejskim zauważyć można nadpodaż gazu, która jest jednym z czynników wpływających na spadek jego ceny. Ponadto, dzięki wysokiej sprawności urządzeń, a także możliwości regulowania mocy grzewczej w zależności od warunków, kontrolowanie i ograniczenie zużycia gazu jest bardzo proste, co w efekcie przekładać się może na niższe rachunki.

 

W kontekście obniżenia kosztów zużycia paliwa, wartą uwagi opcją jest zmiana jego sprzedawcy, na którą z roku na rok decyduje się coraz większa liczba klientów. Gaz dla firm oferowany jest przez wiele niezależnych podmiotów, takich jak Po Prostu Energia S.A. w likwidacji., dzięki czemu przedsiębiorcy mają możliwość wyboru najlepiej dopasowanej do potrzeb propozycji, a często również negocjowania warunków umowy. Co więcej, sam proces zmiany sprzedawcy nie musi wiązać się z licznymi formalnościami i może zostać zainicjowany przez internet – wystarczy odpowiednie pełnomocnictwo, a cała procedura zostanie przeprowadzona przez nowego dostawcę.

Podziel się: Facebook share LinkedIn share

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy