Telefon
Infolinia: WT 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: WT 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
„Kup teraz” – energię do domu i firmy można kupić przez Internet
2 stycznia 2020 2020-07-21

Co wyszło z połączenia najprostszej w obsłudze...

 active  active

Kup teraz! Energię do domu i firmy można kupić przez Internet

Co wyszło z połączenia najprostszej w obsłudze funkcji „Kup teraz” i podpisu elektronicznego? Pierwsza w Polsce możliwość zmiany sprzedawcy energii lub gazu – bez wychodzenia z domu lub biura, bez papierowych dokumentów, przesyłek pocztowych i wizyt kuriera.

 

 

Postawiliśmy sobie za cel, stać się pierwszymi w branży w Polsce, którzy dadzą zainteresowanym odbiorcom prądu i gazu najłatwiejszą z możliwych opcję zmiany sprzedawcy. Na stronie internetowej Po Prostu Energia S.A. dostępna jest opcja zakupu energii przez Internet. Dzięki funkcji „Kup teraz” użytkownik w pierwszym kroku ma możliwość określenia, czy jest odbiorcą indywidualnym czy biznesowym oraz wybrania produktu (gaz lub prąd). Po wskazaniu okresu, na jaki ma zostać zawarta umowa i podaniu danych, dzięki wykorzystaniu przez Po Prostu Energia S.A. podpisu elektronicznego eSgin, dalej wszystkie procedury i formalności związane z zawarciem nowej umowy w imieniu odbiorcy realizuje sprzedawca. Z perspektywy zamawiającego cała operacja zajmuje tylko kilka minut, po czym nie jest już konieczne podpisywanie drukowanych dokumentów, ponieważ wszystko odbywa się w sieci.

 

Bezpieczny podpis eSign pozwolił przenieść wszystko do sieci

eSign to nowoczesny sposób zawierania umów bez konieczności drukowania dokumentów i spotykania się kupującego ze sprzedającym. Cała procedura może odbyć się za pośrednictwem Internetu, a zawarta umowa jest równoważna tradycyjnej formie papierowej. Zamiast długopisem umowę podpisuje się w jakimkolwiek miejscu i czasie, z pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.

 

Jednym z głównych celów Po Prostu Energia S.A. było stać się pierwszym w Polsce sprzedawcą energii, z którym można zawrzeć umowę całkowicie przez Internet. To ważne, ponieważ większości Polaków akurat zmiana sprzedawcy energii lub gazu kojarzy się z uciążliwymi i czasochłonnymi formalnościami. Poprzez wprowadzenie takich udogodnień jak sprzedaż online z opcją „Kup teraz”, odbiorca może z dowolnego miejsca i o jakiejkolwiek porze zmienić sprzedawcę – bez wychodzenia z biura lub domu.

 

Wygoda, szybkość i ekologia w jednym rozwiązaniu

Z perspektywy odbiorcy prądu lub gazu, dla którego zmiana sprzedawcy zawsze wiązała się z wizytą w punkcie sprzedaży, spotkaniem z przedstawicielem handlowym, a także koniecznością odbioru i odsyłania dokumentów, wdrożenie innowacji w postaci zakupu online jest wielkim uproszczeniem i najwygodniejszym z możliwych rozwiązaniem. Od teraz jest to równie łatwe jak zakup biletu na przejazd koleją czy do teatru. Zakupy online nie są niczym nowym, natomiast w sferze zawierania umów o dostawę usług, zmianę dostawcy mediów, w tym także zmianę sprzedawcy energii, dotychczas w Polsce nie było takiej opcji. Nawet jeśli zamówienie usług było realizowane przez sieć, w dalszych krokach konieczne było przesyłanie drukowanych umów, podpisywanie ich oraz odsyłanie do sprzedawcy energii. To mocno komplikowało całą procedurę, ponieważ przy okazji wizyty kuriera dostarczającego umowę, konieczne było przynajmniej jej przejrzenie, co powodowało różnego rodzaju napięcia, gdyż kurierzy nie chcą czekać, aż klient przeczyta dokument. Opcja „Kup teraz” cały proces przenosi do sieci, a z umową można zapoznać się w dogodnym dla odbiorcy czasie.

 

Cyfryzacja, która automatyzuje lub dalece usprawnia procedury i formalności, to nie tylko wygoda odbiorcy energii. Ma ona także wymiar ekologiczny. Opcja „Kup teraz” pozwala całkowicie wyeliminować wydruki. Nie trzeba nikogo angażować do przygotowywania i przewożenia przesyłek. Odbiorca również oszczędza sporo czasu, co dla zapracowanych osób nie jest bez znaczenia. Kolejną korzyścią jest też skrócenie całej procedury zmiany sprzedawcy energii, która przy zakupie online wymaga najmniej czasu.

 

Internet pobudzi rynek?

Od stycznia do końca września 2019 r. sprzedawcę prądu zmieniło ponad 40 tys. gospodarstw domowych. To mniej niż w analogicznym okresie w 2018 r., kiedy decyzję taką podjęło ponad 45 tys. klientów. Jak wynika z badań rynku, wielu Polaków nie decyduje się na zmianę sprzedawcy ze względu na skomplikowane formalności związane z zawarciem nowej umowy. Szkoda, bo z badań wynika również, że mądry wybór nowego sprzedawcy energii może przynieść realne oszczędności.

 

Być może udogodnienia w postaci zakupów online pobudzą rynek i Polska dołączy do takich krajów jak Czechy czy Wielka Brytania, gdzie w każdym roku odsetek gospodarstw i firm decydujących się na zmianę sprzedawcy energii jest bardzo wysoki.

 

Podsumowanie korzyści opcji „Kup teraz” energię i gaz dla domu lub firmy:

  • Całkowicie samoobsługowa ścieżka zakupu – zbliżona do przyjaznych metod zakupu produktów dostępnych na dużych platformach e-commerce.
  • „Prościej już się nie da” – cały proces został ograniczony do niezbędnego minimum. Praktycznie wyeliminowano z niego wszystkie formalności.
  • Oszczędności – odbiorca poświęca jedynie kilka minut. Nie musi udawać się do punktu sprzedaży, podpisywać i odsyłać dokumentów, umawiać się na przesyłki pocztowe lub kurierskie.
  • Umowa przyjazna środowisku – wszystko odbywa się w sieci. Całkowicie zrezygnowano z drukowania dokumentów i ich przesyłania pocztą lub kurierem.
  • Skrócenie procedury do minimum – zawarcie umowy w sieci skraca do minimum okres, w jakim dokonuje się zmiany sprzedawcy.

 

Możliwość zakupu energii lub gazu w trybie online dostępna jest na stronie internetowej tutaj.

Podziel się: Facebook share LinkedIn share

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy