Telefon
Infolinia: WT 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: WT 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
przedsiębiorca zmienia sprzedawcę prądu- tania energia elektryczna
4 kwietnia 2018 2020-07-21

Przedsiębiorcy dążą do optymalizacji kosztów firmowych na...

 active  active

Zmiana sprzedawca prądu = niskie rachunki za prąd w firmie!

Przedsiębiorcy dążą do optymalizacji kosztów firmowych na wiele sposobów. W większości przypadków poszukiwanie oszczędności sprowadza się głównie do zmniejszania wydatków. Zmiana sprzedawcy prądu w firmie jest jednak dowodem na to, że realne oszczędności można poczynić bez konieczności ograniczania czegokolwiek.

Wprowadzenie zasady TPA (z ang. third-party access) spowodowało, że od 2004 roku przedsiębiorstwa mają możliwość zmiany sprzedawcy prądu. Niestety w wielu małych i średnich firmach wciąż panuje przekonanie, że zmiana sprzedawcy prądu jest opłacalna wyłącznie w przypadku dużych przedsiębiorstw. Nic bardziej mylnego, taka opcja jest korzystna dla każdej firmy, która płaci wysokie rachunki i chce obniżyć ich wysokość.

Zmiana sprzedawcy prądu = tani prąd dla firm

Statystyki pokazują, że aż 1/5 wydatków firmowych stanowią opłaty za energię elektryczną. W takiej sytuacji większość przedsiębiorców podejmuje kroki związane z ograniczeniem zużycia prądu. Zwykle sprowadza się to do wymiany sprzętu na bardziej energooszczędny, czy wymiany żarówek na ledowe – oznacza to zatem kolejne wydatki.

Kluczowym powodem, dla którego warto zmienić sprzedawcę energii elektrycznej, jest możliwość poczynienia oszczędności – bez konieczności ograniczania zużycia prądu i ponoszenia dodatkowych kosztów. Wybór najkorzystniejszego sprzedawcy energii elektrycznej pozwala zyskać nawet 40 proc. rocznie.

Ile oszczędzisz wybierając prąd dla firm od niezależnego sprzedawcy?

Zmiana zawsze jest korzystna – pod warunkiem, że nowy sprzedawca proponuje dużo bardziej atrakcyjne warunki cenowe. Aby oszacować opłacalność takiego rozwiązania:

  • podsumuj roczne koszty ponoszone z tytułu faktur na energię elektryczną,
  • pomnóż przez 40% (statystycznie tyle wynoszą maksymalne oszczędności).

Właśnie tyle możesz zyskać, decydując się na zmianę sprzedawcy prądu. Kwota oszczędności będzie tym większa, im wyższe faktury za energię elektryczną opłacasz.


Przykład*: Średniej wielkości warszawska firma zużywa średnio 20 MWh energii rocznie (taryfa C11). Korzystając z oferty dotychczasowego sprzedawcy, przedsiębiorstwo płaci 425,29 zł netto za 1 MWh, a dodatkowo pokrywa koszty opłaty handlowej w wysokości 29,90 zł miesięcznie. Konkurencyjny sprzedawca prądu –  Po Prostu Energia oferuje niemal dwukrotnie niższe ceny – koszt 1 MWh wynosi 220 zł netto. Dodatkowym atutem jest też brak opłaty handlowej oraz umowa podpisywana tylko na 12 miesięcy.

Zmiana sprzedawcy prądu w firmie nie jest skomplikowana. Wystarczy, że wybranemu nowemu sprzedawcy energii udzielisz pełnomocnictwa, a on dopełni wszystkie formalności w Twoim imieniu. Niepodważalnym atutem oferty marki Po Prostu Energia jest także możliwość załatwienia wszystkich kwestii online – bez konieczności wychodzenia z biura i bezpośrednich spotkań z przedstawicielami, także samodzielnie dzięki opcji KUP TERAZ. Zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej na markę Po Prostu Energia, możesz zaoszczędzić do 40 proc. w ciągu roku. To krok w dobrą stronę – dzięki temu pozyskasz środki, które będą solidnym finansowym wsparciem rozwoju przedsiębiorstwa.

Przeczytaj także

„Kup Teraz” – energię do domu i firmy można kupić przez Internet.

Sprzedaż rezerwowa paliw gazowych. Co może grozić przedsiębiorcom?

*na podstawie danych z kwietnia 2018

Podziel się: Facebook share LinkedIn share

Komentarze

Komentarze są wyłączone

Wróc do listy