Telefon
Infolinia: WT 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: WT 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
Tani prąd dla firm - Po Prostu Energia
4 kwietnia 2018 2020-11-09

Porównując ceny energii elektrycznej obowiązujące dla klientów...

 active  active

Dlaczego prąd dla firm jest droższy?

Porównując ceny energii elektrycznej obowiązujące dla klientów indywidualnych (tj. gospodarstw domowych) z cenami obowiązującymi przedsiębiorstwa, można wysnuć tylko jeden wniosek. Prąd dla firm jest droższy niż prąd dla domów. Dowiedz się, z czego wynika ta różnica cenowa. Sprawdź, jak możesz wpłynąć na realne obniżenie wydatków na energię elektryczną w swojej firmie.

 

Co decyduje o wyższych stawkach prądu dla firm?

 

Różnice w stawkach za prąd dla firm i domów wynikają z dwóch głównych czynników:

  • podleganie Urzędowi Regulacji Energetyki (URE)

W przypadku odbiorców końcowych, którzy korzystają z grupy taryfowej G (gospodarstwa domowe, jednoosobowa działalność gospodarcza prowadzona w mieszkaniu), ceny energii podlegają regulacji i zatwierdzaniu przez Urząd Regulacji Energetyki. Pozwala to utrzymać ceny prądu na stabilnym poziomie.

Natomiast stawki za prąd ustalane dla odbiorców końcowych korzystających z taryf: A, B, C, R (małych, średnich i dużych przedsiębiorstw) nie podlegają regulacji przez URE. Oznacza to, że ceny ustalane są indywidualnie przez spółki obrotu energią elektryczną tj. PGE, Innogy, ENERGA, Enea, TAURON.

  • moc umowna

Moc umowna (moc czynna pobierana lub wprowadzana do sieci) to ilość energii elektrycznej, która jest dostarczana do punktu poboru energii w konkretnym momencie. Jej wysokość zostaje określona w umowie o świadczenie usług przesyłowych i dystrybucyjnych – nie może być wyższa niż zadeklarowana moc przyłączeniowa. Moc umowna zależy od liczby oraz rodzaju sprzętu elektrycznego oraz od sposobu i intensywności korzystania z urządzeń i maszyn.

Moc umowna ustalana dla przedsiębiorstw jest większa w porównaniu z mocą umowną ustalaną dla odbiorców indywidualnych. Dlaczego? Firmy posiadają znacznie więcej urządzeń elektrycznych, które pracują w tym samym czasie jednocześnie. Wymagana jest więc dużo większa moc, aby uniknąć przeciążenia sieci prowadzącego do „wybicia” korków.

 

Jak przedsiębiorca może zmniejszyć opłaty za prąd?

 

Faktury za prąd stanowią aż 1/5 kosztów firmowych, dlatego warto dążyć do minimalizowania wydatków ponoszonych z tego tytułu. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana dostawcy energii elektrycznej – szczególnie że to właśnie opłaty za energię czynną (faktyczne zużycie) stanowią znaczną część wydatków.

Po Prostu Energia – jako sprzedawca prądu – jest w stanie zaproponować dużo bardziej atrakcyjne warunki:

  • niestandardowa oferta dla małych i średnich firm (taryfa C11 i C12) ze stałą ceną za 1 kWh w każdej strefie,
  • niewielkie opłaty handlowe,
  • umowa podpisywana na wybrany okres 12, 24 lub 36 miesięcy,
  • dopełnienia wszystkich formalności online,
  • samodzielne stworzenie i podpisanie umowy dzięki opcji Kup Teraz.

Podpisując umowę z marką Po Prostu Energia, Twoja firma może odnotować nawet do 40 proc. oszczędności rocznie. A dzięki pełnej obsłudze online lub telefonicznej, zyskujesz jeszcze czas. Czas, który pozwoli Ci w pełni skoncentrować się na bieżącej działalności. Pieniądze zaś będą szansą na podjęcie nowych działań prowadzących do rozwoju firmy.

 

Twoja firma używa ekologicznych form ogrzewania np. gazem ziemnym?

Zmiana sprzedawcy prądu w firmie to nie jedyna możliwość wygenerowania realnych oszczędności. Jeżeli dla Twojej firmy wybrałeś jedną z najkorzystniejszych i najbardziej ekologicznych form ogrzewania gazem ziemnym, te treści powinny Cię zainteresować. Po Prostu Energia oferuje także swoim klientom biznesowym zmianę sprzedawcy gazu.

Gaz dla firmy

Energia w zgodzie z ekologią!

Sprzedaż rezerwowa paliwa gazowego. Co może grozić przedsiębiorcom?

Podziel się: Facebook share LinkedIn share

Komentarze

Komentarze są wyłączone

Wróc do listy