Telefon
Infolinia: WT 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: WT 8:00 - 16:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
Czy Polacy są eko?
24 października 2018 2020-07-22

Dbałość o zdrowie oraz troska o przyszłe...

 active  active

Czy Polacy są eko?

Dbałość o zdrowie oraz troska o przyszłe pokolenia – to dwa główne motywatory Polaków do ochrony środowiska naturalnego. A czy ty należysz do tej grupy? Przekonaj się jak prosto można dołączyć do ludzi z dobrą energią bliżej natury.

 

Badania Ministerstwa Środowiska przeprowadzone przez TNS w 2014 roku pokazują, że problematyka braku zachowań pro-ekologicznych, nie jest Polakom obca. Większość z nas popiera wszelkie działania mające na celu ulepszenie naszego środowiska. Popiera ale czy sama się angażuje?

 

Eko zwolennicy w teorii i praktyce

 

Jesteśmy świadomi, że dbanie o naturę i środowisko, to zachowania sprzyjające głównie przyszłym pokoleniom. Niestety w zderzeniu z faktami, troska o środowisko naturalne u większości Polaków przegrywa z rachunkiem ekonomicznym. Wiele osób nie jest przekonana, czy wydawanie pieniędzy na rozwiązania ekologiczne np. czystą energię (zieloną energię) ma sens. Motorem do oszczędzanie energii czy wody jest więc bardziej troska o domowy budżet niż świadoma postawa ekologiczna. A to zdecydowanie odbiega od prawidłowej postawy eko użytkownika.

Domowy budżet jest czymś, o co dbamy najbardziej. W szczególności, gdy widmo podwyżek jest tak realne i każdego miesiąca dowiadujemy się o wzroście cen za towary spożywcze, usługi czy opłaty eksploatacyjne jak gaz lub prąd. Użytkując na co dzień artykuły gospodarstwa domowego jak: lodówka, piec, klimatyzacja,  bardzo rzadko zastanawiamy się nad ich wpływem na środowisko.

Można rzec, że skoro kupujemy sprzęty o klasie energetycznej min. A++, to sprawę ekologii mamy już z głowy. Nic bardziej mylnego. Sprzęt może i jest ekologiczny, bo zużywa mniej prądu, ale gdy korzystamy ze zwykłej oferty sprzedaży energii elektrycznej, w 99 proc. mamy tzw. energię czarną.

Będąc świadomym Eko-Użytkownikiem możemy wybrać taką energię, do której otrzymujemy tzw. certyfikat gwarancji pochodzenia OZE.

 

Co daje nam certyfikat OZE?

 

Eko zwolennicy

Obecnie w Polsce w tzw. miksie energetycznym, gdy wytworzona zostaje 1 MWh (czyli półroczne zapotrzebowanie na prąd w przeciętnym gospodarstwie domowym), oznacza to emisję ok.900 kg CO2 do atmosfery. Czyli gdy 5 osobowa rodzina, każdego dnia bierze prysznic, to w ciągu roku zanieczyszcza środowisko 900 kg dwutlenku węgla. Gdy jednak w tym samym czasie korzysta np. z Eko Oferty, czyli energii z certyfikatem gwarancji pochodzenia OZE, ta sama ilość CO2 zostaje zredukowana (umorzona) .

Oczywiście jedna rodzina nie poprawi sytuacji ekologicznej w naszym kraju, ale gdy eko zachowania staną się naszą codziennością i nasze dzieci będą wyrastały w duchy tychże idei, możemy w łatwy i szybki sposób stać się prawdziwymi Eko-Użytkownikami. Nie tylko segregując śmieci, czy używając wielorazowych siatek na zakupy. Możemy nawet poprzez te najdrobniejsze czynności jak: sprzątanie, ładowanie telefonu czy granie na komputerze propagować ekologiczny tryb życia. Dołączając do ludzi z dobrą energią, bliżej natury.

 

Stań się Po Prostu Eko!

 

Oferty ekologiczne są drogie i biurokratyczne. To mit. Oferta Eko dla Domu w Po Prostu Energia kosztuje dokładnie tyle samo, co oferta Standardowa. Różnica jest taka, że wybierając ofertę sprzedaży prądu w standardowej wersji, korzystamy z tzw. czarnej energii. Natomiast kupując Eko Ofertę, otrzymujemy zielona energię z certyfikatem gwarancji pochodzenia OZE. Dodatkowo niezmiennie mamy gwarancje stałej ceny przez całą umowę, czyli masz pewność, że w trakcie 12 miesięcznej umowy, twoja cena nie ulegnie podwyższeniu.

Podziel się: Facebook share LinkedIn share

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wróc do listy