Telefon
Infolinia: ŚR 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Kup teraz
Po Prostu Energia Kup teraz
Telefon
Infolinia: ŚR 8:00 - 17:00
Godziny pracy infolinii
Poniedziałek 8:00 - 17:00
Wtorek 8:00 - 17:00
Środa 8:00 - 17:00
Czwartek 8:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne
Klient Strefa Klienta
budujemy dom
31 maja 2018 2020-07-22

Zacznij budowę z korzyścią dla siebie, w szczególności,...

 active  active

Tani prąd na budowie. Sprawdź ile zyskasz wybierając sprzedawcę z najlepszą ofertą taryfy budowlanej.

Zacznij budowę z korzyścią dla siebie, w szczególności, że start budowy wymarzonego domu wymaga wielu poświęceń i podjęcia kluczowych decyzji. Wśród nich warto zawrzeć decyzję o doprowadzeniu prądu – bez niego trudno ruszyć z budową. Warto również w tym momencie pomyśleć, jak na drogim prądzie budowlanym zaoszczędzić oraz utrzymać niskie rachunki za prąd przez wiele lat.

 

Kiedy podłączyć prąd podczas budowy?

Uzyskanie technicznych warunków przyłączenia energii jest konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę, więc o prądzie winien jesteś pomyśleć mniej więcej w tym samym czasie, co o projekcie – musisz w nim zawrzeć ustalenie sposobu i warunków dostarczania mediów. Pozwolenie wydaje Zakład Energetyczny (ZE) w Twoim regionie. Osoby, które planują budowę domu, najczęściej decydują, że przyłącze na budowę powstaje z myślą o dostarczeniu energii do przyszłego domu, dlatego tak istotny jest wybór sprzedawcy energii już na starcie!

Jak wybrać taryfę budowlaną i zaoszczędzić na prądzie?

Taryfy typowo budowlane są bardzo drogie. Do wyboru masz taryfę (C11) i (C12) – w pierwszej przez całą dobę jest taka sama stawka za kilowatogodzinę (kWh), w drugiej uzależniona jest od pory dnia. Najczęściej jednak trudno jest określić dokładnie godziny budowy, w związku z tym najlepiej wybrać taryfę, która zakłada ujednoliconą cenę za 1 kW przez całą dobę. Jeżeli zdecydujesz się na zakup prądu w najkorzystniejszej cenie w regionie Twojej budowy, możesz obciąć koszty nawet o połowę!

Jeżeli już jesteś w trakcie budowy i korzystasz z energii elektrycznej, ale nie podoba Ci się wysokość rachunków, pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić dostawcę prądu na najtańszego.

 

Czy taryfę budowlaną mogę zmienić po postawieniu domu?

Tak, a nawet powinieneś. Po pierwsze taryfa za prąd dla gospodarstw domowych jest znacząco niższa, niż budowlana. Jeżeli więc po Twojej budowie zostało tylko wspomnienie w postaci wymarzonych czterech ścian, nadszedł dobry moment na obniżenie rachunku za prąd i wybór najlepszego sprzedawcy prądu.

 

Ile zaoszczędzę na dobrym wyborze sprzedawcy prądu?

Roczna oszczędność na rachunkach za prąd w przypadku domu jednorodzinnego to nawet kilkaset złotych, w przypadku energii dla firmy może być to nawet kilka tysięcy!

Jeżeli postanowiłeś postawić dom, pamiętaj, że dobra decyzja o zakupie prądu jest równie ważna jak postawienie fundamentów, a jeżeli możesz dodatkowo zawrzeć umowę w 10 minut, to nic nie stoi na przeszkodzie. Tylko trzy kroki dzielą Cię od korzystnej umowy na prąd budowlany. Możesz wykonać wszystko całkowicie samodzielnie korzystając z naszej platformy KUP TERAZ.

Ekologiczne formy ogrzewania domu

Planujesz montaż ekologicznych źródeł ogrzewania? Ogrzewanie gazem ziemnym, to jednak z najkorzystniejszych opcji. Dlaczego?

  • Korzystając z gazu spalasz najbardziej ekologiczne paliwo – bez emisji pyłów, przy dużo mniejszej emisji CO2, tlenku węgla (czadu) i tlenków siarki
  • Ogrzewając dom i podgrzewając wodę gazem jesteś przygotowany na uchwały antysmogowe zakazujące na danym terenie spalania węgla, drewna i innej biomasy

Jakie warunki trzeba spełnić, aby podłączyć gaz do domu? Przeczytaj i dowiedz się więcej: Jaki jest koszt podłączenia gazu do domu?

 

 

Podziel się: Facebook share LinkedIn share
Kategorie: Oszczędności ×

Komentarze

Komentarze są wyłączone

Wróc do listy